Kontakt

Kontakta oss

DKLBC AB

Cedersdalsvägen 5 B
Box 155
186 23 Vallentuna

Öppettider:

Måndag – Torsdag 06.00-16.30

Fredagar 06.00-16.00

OBS!! Dag före röd dag 06.00-15.00

 

Telefon 08-544 718 00

info@dklbc.se

order@dklbc.se

faktura@dklbc.se

Jourtelefon Slamuppdrag:  070-853 10 00

 

Skicka meddelande

Vi ser fram emot att höra från dig. Vi återkommer så snart vi bara kan!

Sikakontoret

Heliumvägen 11
761 97 Norrtälje

Telefon 0176-127 45

Jourtelefon Slamuppdrag Norrtälje Kommun 070-853 10 00

Trolldalstippen

Trolldalsvägen
Lidingö

Öppettider

Måndag-Fredag 07.00-15.45

Raster 09.00-09.30 samt 13.00-13.30

OBS!! Dag före röd dag stänger vi anläggningen 14:00

(14/4,  25/5, 23/6,  5/1)

Telefon 070-853 10 88

Sjölanders Maskin­transport

Tungt, brett, högt eller långt gods? Ingenting är omöjligt!

Telefon direkt 08-89 54 00

www.sjolander.se

maskintransport@sjolander.se

Malmens Grus & Bergtäkt

Rialavägen 470
76292 Rimbo

Telefon 0175-621 20

Öppettider:

Kontoret:
Måndag-Torsdag 06.30-16.30
Fredagar 06:30-16:00

Utlastning/Intippning:
Måndag-Torsdag 05.30-16.45
Fredagar 05.30-15.15

Ta alltid kontakt med personalen innan lossning

OBS!! Dag före röd dag 05.30-15.15 på hela anläggningen

 

DKLBC Hyresmaskiner

Rydboterminalen

08-35 70 04

hyresmaskiner@dklbc.se

Medarbetare

Filtrera
Alla
Administration
Administrativ chef
Ansvarig
Ansvarig Transportledare
avfall
Chaufför
Container Flak & Byggsäckar
Ekonomi
Ekonomiansvarig
Ekonomiassistent
Försäljning
hållbarhet
Hyresmaskiner & Avfall/Återvinning
IT
Kalkylator
KMT
KMTA
kranbilar
kvalitet
Maskinförmedlare
miljö
Norrtälje
Platschef Malmen
Prissättning
Reception
säljare
Säljare Container/Flak & Byggsäckar
Säljare Hyresmaskiner & Avfall-Återvinning
Säljare Material
schaktbilar
schakttrailer
Slam
Slam & Spolbilar
spolbilar
stora schakter
Täkt och anläggningsansvarig
Täktansvarig
Trafiksäkerhet
Transportchef
Transportledare
Transportledare avfall/byggsäck
transportledning
Trolldalen
Utesäljare
Utesäljare/Arbetsledare
VD
Verksamhetschef
Verksamhetschef Norrtälje
Vice VD

Administrativ chef

Mats Jägerhult

mats.jagerhult@dklbc.se

Ekonomiansvarig

Anna Malmström

anna.malmstrom@dklbc.se

KMTA

Marie Holmene Frisk

marie.holmenefrisk@dklbc.se

KMTA

Anne-Louise Engh

anne-louise.engh@dklbc.se

Administration

Anders Norberg

anders.norberg@dklbc.se

Administration

Joachim Björklund

joachim.bjorklund@dklbc.se

Kalkylator

Tommy Alséus

tommy.alseus@dklbc.se

Kalkylator

Pontus Iderström

pontus.iderstrom@dklbc.se

Säljare Hyresmaskiner & Avfall-Återvinning

Peter Assio

070-853 12 61

peter.assio@dklbc.se

Utesäljare/Arbetsledare

Karl Carlberg

070-853 10 02

karl.carlberg@dklbc.se

Utesäljare/Arbetsledare

Mats Liljegren

mats.liljegren@dklbc.se

Utesäljare/Arbetsledare

Lars Hagfält

070-853 20 09

lars.hagfalt@dklbc.se

Utesäljare/Arbetsledare

Anders Magnusson

anders.magnusson@dklbc.se

Reception

Jeanette Nordin

jeanette.nordin@dklbc.se

Transportchef

Leif Eriksson

leif.eriksson@dklbc.se

Ansvarig Transportledare

Tim Männistö

tim.mannisto@dklbc.se

Transportledare

Rickard Widenor

rickard.widenor@dklbc.se

Transportledare

Malin Gribbestad

malin.gribbestad@dklbc.se

Transportledare

Pär Åström

par.astrom@dklbc.se

Transportledare

Mia Farine

mia.farine@dklbc.se

Transportledare

Linda Berggren Modin

linda.berggren.modin@dklbc.se

Administration

Anna Öhman

anna.ohman@dklbc.se

Transportledare avfall/byggsäck

Helena Jansson

helena.jansson@dklbc.se

Administration

Anne-Marie Zachariassen

anne-marie.zachariassen@dklbc.se

Slam & Spolbilar

Towe Grönlund

towe.gronlund@dklbc.se

Slam & Spolbilar

Jessica Nordström

jessica.nordstrom@dklbc.se

Täkt och anläggningsansvarig

Anders Edvardsson

anders.edvardsson@dklbc.se

Administration

Lisette Jansson

lisette.jansson@dklbc.se

Transportledare

Lena Sandqvist

lena.sandqvist@dklbc.se

Transportledare

Moa Öhman

moa.ohman@dklbc.se

Verksamhetschef Norrtälje

Tommy Karlsson

070-890 23 70

tommy.karlsson@dklbc.se

Maskinförmedlare

Angelica Lundström

angelica.lundstrom@dklbc.se