Kontakt

Kontakta oss

DKLBC AB

Cedersdalsvägen 5 B
Box 155
186 23 Vallentuna

Hitta hit (extern länk)

Öppettider:

Måndag – Torsdag 06.00-16.30

Fredagar 06.00-16.00

OBS!! Dag före röd dag 06.00-15.00

 

Telefon 08-544 718 00

Jourtelefon Slamuppdrag:  070-853 10 00

 

info@dklbc.se

order@dklbc.se

avfall@dklbc.se

faktura@dklbc.se

 

Skicka meddelande

Vi ser fram emot att höra från dig. Vi återkommer så snart vi bara kan!

Sikakontoret

Heliumvägen 11
761 97 Norrtälje

Öppettider:

Måndag-Torsdag 06.30-16.30
Fredagar 06:30-16:00

Hitta hit (extern länk)

Telefon 0176-127 45

 

Trolldalstippen

Trolldalsvägen
181 29 Lidingö

Hitta hit (extern länk)

Öppettider:

Måndag-Torsdag 07.00-15.45, Raster 09.00-09.30 samt 13.00-13.30

Fredag 07.00-13.45, Raster 09.00-09.30

OBS!! Dag före röd dag stänger vi anläggningen 13:45

Telefon direkt: 070-853 10 88

 

Sjölanders Maskin­transport

Tungt, brett, högt eller långt gods? Ingenting är omöjligt!

Telefon direkt: 08-89 54 00

www.sjolander.se

maskintransport@sjolander.se

Malmens Grus & Bergtäkt

Rialavägen 470
76292 Rimbo

Hitta hit (extern länk)

Telefon direkt: 0175-621 20

Öppettider:

Kontoret:
Måndag-Torsdag 06.30-16.30
Fredagar 06:30-16:00

Utlastning/Intippning:
Måndag-Torsdag 05.30-16.15
Fredagar 05.30-14.45

 

Ta alltid kontakt med personalen innan lossning

OBS!! Dag före röd dag 05.30-14.45 på hela anläggningen

 

Medarbetare

Filtrera
Alla
Administration
Administrativ chef
Ansvarig
Ansvarig Transportledare
avfall
Chaufför
Container Flak & Byggsäckar
Ekonomi
Ekonomiansvarig
Ekonomiassistent
Försäljning
Försäljningschef
hållbarhet
Hyresmaskiner & Avfall/Återvinning
IT
Kalkylator
Kalkylchef
KMT
KMTA
kranbilar
kundreskontra
kvalitet
leverantörsreskontra
maskin
Maskinförmedlare
Mekaniker
miljö
Norrtälje
Platschef Malmen
Prissättning
Reception
säljare
Säljare Avfall/Byggsäckar
Säljare Container/Flak & Byggsäckar
Säljare Hyresmaskiner & Avfall-Återvinning
Säljare Material
schaktbilar
schakttrailer
sika
Slam
Slam & Spolbilar
spolbilar
stora schakter
Täkt och anläggningsansvarig
Täktansvarig
Trafiksäkerhet
Transportchef
Transportledare
Transportledare avfall/byggsäck
transportledning
Trolldalen
Utesäljare
Utesäljare/Arbetsledare
vågadministratör
VD
Verksamhetschef
Verksamhetschef Norrtälje
Vice VD

Administrativ chef

Mats Jägerhult

mats.jagerhult@dklbc.se

Ekonomiansvarig

Anna Malmström

anna.malmstrom@dklbc.se

Försäljningschef

Tommy Alséus

070-853 12 85

tommy.alseus@dklbc.se

KMTA

Marie Holmene Frisk

marie.holmenefrisk@dklbc.se

KMTA

Anne-Louise Engh

anne-louise.engh@dklbc.se

Administration

Anders Norberg

anders.norberg@dklbc.se

Administration

Joachim Björklund

joachim.bjorklund@dklbc.se

Administration

Anne-Marie Zachariassen

anne-marie.zachariassen@dklbc.se

Kalkylator

Pontus Iderström

070-853 10 05

pontus.iderstrom@dklbc.se

Utesäljare/Arbetsledare

Karl Carlberg

070-853 10 02

karl.carlberg@dklbc.se

Utesäljare/Arbetsledare

Andreas Palmér

070-853 20 07

andreas.palmer@dklbc.se

Utesäljare/Arbetsledare

Anders Magnusson

070-827 50 02

anders.magnusson@dklbc.se

Reception

Jeanette Nordin

jeanette.nordin@dklbc.se

Transportchef

Tim Männistö

tim.mannisto@dklbc.se

Transportledare

Mia Farine

mia.farine@dklbc.se

Transportledare

Joel Santeson

joel.santeson@dklbc.se

Transportledare

Linda Berggren Modin

linda.berggren.modin@dklbc.se

Maskinförmedlare

Pär Åström

par.astrom@dklbc.se

Transportledare avfall/byggsäck

Helena Jansson

helena.jansson@dklbc.se

Slam & Spolbilar

Caroline Andersson

caroline.andersson@dklbc.se

Slam & Spolbilar

Marie Slättan

marie.slattan@dklbc.se

Täkt och anläggningsansvarig

Per Sundell

per.sundell@dklbc.se

Trolldalen

Kristine Löfstedt

kristine.lofstedt@dklbc.se

Transportledare

Lena Sandqvist

lena.sandqvist@dklbc.se

Verksamhetschef Norrtälje

Tommy Karlsson

070-890 23 70

tommy.karlsson@dklbc.se

Mekaniker

Tomas Krantz

tomas.krantz@dklbc.se